Boerenproducten kopen wordt appeltje-eitje
'Het moet perfect zijn', zegt mede-eigenaar Sven Wiggelo over Appeltje-Eitje, het concept voor onbemande boerderijwinkels dat hij mede bedacht. De vestiging in Arnhem is daarom de eerste met nieuwe technologie die het voor zowel ondernemers als klanten makkelijker maakt.

Appeltje-Eitje heeft zes vestigingen. Behalve in Arnhem zitten deze in Beuningen, Wijchen, Nijmegen, Ede en Veenendaal. Microfoodwinkels, zo noemen de ondernemers hun concept. Sven Wiggelo is zelf melkveehouder en fruitteler in Dodewaard. Zijn compagnon Gertjan van Dam is pluimveehouder in Opheusden.
Wiggelo en Van Dam verkopen in hun winkels voornamelijk hun eigen producten, maar breiden het assortiment steeds verder uit. 'We hebben aardappels van een boerderij uit de buurt en ambachtelijk gemaakte zuivel van een jong boerengezin in Haaften', laat Wiggelo weten. 'We merken dat mensen steeds meer willen, daar spelen we op in.'
Realtime inzicht in voorraden
De nieuwe technologie is door de ondernemers in samenwerking met enkele partners ontwikkeld. Wiggelo: 'Het gaat om een hoop kleine dingetjes. Bijvoorbeeld een lampje dat blijft knipperen wanneer een vak opengaat.' Daarnaast hebben de ondernemers nu realtime inzicht in voorraden en kunnen ze prijzen op afstand aanpassen en bijvoorbeeld combideals toepassen.
De andere vestigingen van Appeltje-Eitje worden later ook uitgerust met het systeem, net als de toekomstige winkels.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
International 1486
Gebruikt, P.O.A.
-
7635
Gebruikt, € 17.500
-
Kuhn FC313-F frontmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 211 S3 Vario + Cargo3X65 Verkocht
2020, P.O.A.
Vacatures
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Vrijdag20° / 11°5 %
-
Zaterdag20° / 11°30 %
-
Zondag21° / 9°0 %