Iers parlement voert verbod pelsdierhouderij in
Nog voor de zomer voert Ierland een verbod op de pelsdierhouderij in. Een akkoord hierover werd 29 maart bereikt in het Ierse parlement. De wet wordt binnenkort ondertekend door de Ierse president Michael Higgens.

Ierland telt drie operationele pelsfokkerijen. De verwachting is dat die, wanneer de wet van kracht is, in de loop van dit jaar hun activiteiten staken. Nederland verbood de nertsenhouderij in 2013 met een deadline voor de uitfasering in 2024.
Wereldwijd is er druk op een verbod op het houden van nertsen. Engeland was in 2003 het eerste land dat de houderij in de ban deed. Daarna volgden Oostenrijk, België, Bosnië en Herzegovina, Tsjechië, Kroatië, Macedonië, Nederland, Noorwegen, Luxemburg, Servië, Slowakije en Slovenië.
Bulgarije, Litouwen, Montenegro en Oekraïne overwegen een verbod op de pelsdierfokkerij. In de Verenigde Staten werd Californië de eerste Amerikaanse staat die de verkoop van bont in 2019 verbood. Dat gebeurde na soortgelijke verboden in steden als Los Angeles, San Francisco, Berkeley en West-Hollywood.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Maaidek 60D autoconnect (HIL) #27086
Gebruikt, € 4.200
-
Pottinger Novacat 305 3-puntsmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF10601
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere X167 zitmaaier (ZAN) #65695
Gebruikt, € 5.247
Vacatures
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Donderdag21° / 12°10 %
-
Vrijdag20° / 11°5 %
-
Zaterdag20° / 11°30 %