Vee&Logistiek: onjuist beeld openbaar gemaakte NVWA-documenten
Vee&Logistiek Nederland heeft bezwaar gemaakt tegen het openbaar maken van boetes die betrekking hebben op diertransport in Nederland. De door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) hierover gedeelde documenten schetsen volgens de belangenbehartiger een onjuist beeld.
De NVWA maakt in de informatievoorziening geen onderscheid tussen overtredingen die terecht zijn geconstateerd en overtredingen waarbij de autoriteit door de rechter in het ongelijk is gesteld. Ook de overtredingen die nog onder de rechter zijn, worden onterecht gepubliceerd als een 'geconstateerde overtreding'. Daardoor wordt een hoger aantal overtredingen openbaar gemaakt, dan daadwerkelijk in de praktijk heeft plaatsgevonden.
'Het plaatst de sector onnodig en onterecht in een negatief daglicht', geeft Vee&Logistiek Nederland aan. De NVWA besloot op 28 januari om 629 documenten openbaar te maken met gegevens omtrent overtredingen rondom de transportwaardigheid van dieren. Dit op basis van een WOB-verzoek tot openbaarmaking van boeterapporten, boetevoornemens en boetebeschikkingen over de periode 1 januari 2018 tot en met 4 maart 2021.
Reputatieschade
De betreffende documenten zijn op 15 maart openbaar gemaakt en hebben betrekking op ongeveer 210 voorvallen. Vee&Logistiek Nederland heeft bezwaar aangetekend tegen de openbaarmaking ervan. Zonder zorgvuldige duiding bij de documenten, is er volgens de belangenbehartiger sprake van onzorgvuldige informatieverstrekking en lijdt de sector hierdoor reputatieschade.
De openbaar gemaakte informatie wordt vaak door de politiek en non-gouvernementele organisaties gebruikt om afwegingen te maken en het politieke proces te beïnvloeden. Als hiervoor onzorgvuldig samengestelde informatie wordt gebruikt, is dat schadelijk voor de veehouderij en het transport van dieren, stelt Vee&Logistiek Nederland.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kubota M4072 4 WD trekker
2018, € 35.750
-

Husqvarna Rider 316TX incl. 122cm Combi Maaidek (HAE) #60812
Gebruikt, € 5.750
-

Lely Hibiscus 915CD vario
2018, € 18.000
-

Pottinger schudder 8 elements HIT910
2008, € 8.250
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Vrijdag9° / 1°5 %
-
Zaterdag8° / 1°15 %
-
Zondag9° / 4°25 %

















