Groot aantal glastuinders wil investeren in zonnepanelen
Bijna 20 procent van de Nederlandse glastuinders is van plan in de nabije toekomst te investeren in zonnepanelen. Dat blijkt uit resultaten van de jaarlijkse data-actualisatie van AgriDirect die heeft plaatsgevonden onder Nederlandse glastuinbouwbedrijven.

Een derde van de glastuinders geeft aan al gebruik te maken van zonne-energie. Het onderzoek toont dat zonne-energie met afstand de populairste bron is van alternatieve energie onder glastuinders. Daarmee zet de stijgende trend van afgelopen jaren door.
Met zonne-energie kunnen glastuinders, die nu hard worden getroffen door de hoge energieprijzen, dit probleem deels oplossen. Zonnepanelen alleen zijn vaak niet toereikend om de gehele kas gedurende het jaar te verwarmen.
Aardwarmte
Uit hetzelfde onderzoek van AgriDirect blijkt dat 2 procent van de glastuinders nadenkt over aardwarmte. Minder dan 1 procent geeft aan te willen investeren in andere vormen van alternatieve energie zoals biogas, windmolens, warmtepompen of houtpelletkachels.
Ruim 33 procent van de glastuinders maakt gebruik van zonnepanelen. Bijna 4 procent zet aardwarmte in.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (BV) #691833
Gebruikt, P.O.A.
-
Gebruikt, P.O.A.
-
7635
Gebruikt, € 17.500
-
Iseki TM 3217
Gebruikt, P.O.A.