Glastuinbouw verwacht concrete resultaten overleg energieprijs
Glastuinbouw Nederland vindt het noodzakelijk dat het bestuurlijk overleg met de overheid over de energieprijzen komende week leidt tot concrete resultaten. Dat stelt voorzitter Adri Bom-Lemstra van Glastuinbouw Nederland.
Bom-Lemstra overhandigde in januari namens het brede glastuinbouwcluster een brandbrief over de hoge energieprijzen aan de ministers van LNV, Economische Zaken en Klimaat (EZK) en van Klimaat en Energie. Over die brief en dus de problemen in de sector wordt aanstaande dinsdag gesproken in een bestuurlijk overleg.
'Gezien de huidige situatie zijn concrete resultaten nu echt noodzakelijk', verklaart Bom-Lemstra. De voorzitter van Glastuinbouw Nederland neemt deel aan het bestuurlijk topoverleg samen met vertegenwoordigers van Rabobank, Agro Energy en Topsector Tuinbouw & Uitgangsmaterialen. De overheid wordt vertegenwoordigd door de top van de ministeries van LNV en EZK.
Glastuinbouw Nederland verwacht concreet resultaat van bestuurlijk overleg met @minlnv en @MinisterieEZK. #glastuinbouw https://t.co/jY2bHHbKJX
— Glastuinbouw Nederland (@GlastuinbouwNL) March 4, 2022
Liquiditeit van bedrijven vergroten
Volgens Bom-Lemstra is de inzet primair om de liquiditeit van glastuinbouwbedrijven te vergroten. 'De enorme stijging van de energieprijzen bedreigt veel bedrijven in hun voortbestaan. Daar komt bij dat ondernemers snel het vet op de botten kwijtraken. De energietransitie voor de langere termijn komt daarmee ook onder grote druk te staan.'
Glastuinbouw Nederland wijst er verder op dat de oorlog in Oekraïne de situatie op de energiemarkt ten opzichte van begin dit jaar snel verder heeft verslechterd. Daarbij zorgt de oorlogssituatie bovendien voor druk op de voedselvoorziening in een groot deel van de wereld. 'Ook daarvoor is het van belang dat de glastuinbouw een krachtige, innovatieve sector blijft. We hebben helaas geleerd dat niets meer zeker is', verklaart Bom-Lemstra.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Deutz Fahr Agrotron 106 MK2 (HEN) #779194
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER EX MAAIDEK (WOL) #692271
Gebruikt, € 5.410
-

John Deere 6510
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 7R 270 () #696899
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Donderdag12° / 5°85 %
-
Vrijdag12° / 4°75 %
-
Zaterdag14° / 5°40 %

















