Glastuinbouw Nederland somt knelpunten bij gewasbescherming op
Het team Plantgezondheid van Glastuinbouw Nederland werkt binnen de brancheorganisatie aan oplossingen voor een groot aantal knelpunten bij de gewasbescherming. De Coördinatoren Effectief Middelen- en Maatregelenpakket (Cemp) stelde daarvoor een lijst op.
De opsomming bevat de twaalf belangrijkste knelpunten in de glastuinbouw over de grote diversiteit aan gewasgroepen heen. Ook bevat de lijst zeven gewasspecifieke knelpunten. De lijst is onlangs geaccordeerd door de ondernemersgroep Plantgezondheid van Glastuinbouw Nederland.
Voor de Cemp-coördinatoren is de lijst een belangrijk handvat om met diverse stakeholders, zoals toelatingshouders, onderzoekers en de overheid, het gesprek aan te gaan. Hierin kunnen de partijen praten over hoe ze oplossingen kunnen vinden voor de knelpunten.
Fonds Kleine Toepassingen
In het geval er mogelijkheden zijn om knelpunten op te lossen voor het verkrijgen van een registratie van een gewasbeschermingsmiddel voor een kleine teelt, is het meestal mogelijk een beroep te doen op het Fonds Kleine Toepassingen.
De algemene knelpunten op de lijst zijn: wittevlieg en tabakswittevlieg, bladluizen, rupsen, trips, wantsen en cicaden, wol-, dop- en schildluis, mijtachtigen, echte meeldauw, fusarium, phytophthora, virussen, bacterieziekten. Als gewasspecifieke knelpunten worden genoemd: valse meeldauw, botrytis, mineervlieg, verticillium, potwormsoorten, groeiregulatie sierteelt, slakken. De volledige lijst is hier te vinden.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker x350 met 107 cm mulchdek (HA) #24028
Gebruikt, € 5.264
-
Pottinger Ploeg Servo 35 S (MM) #24354
Gebruikt, € 15.000
-
Fendt Twister 13010T schudder
2019, P.O.A.
-
Kubota Frontgewicht 40kg losse gewichten Kubota
Gebruikt, € 94
Vacatures
Lid Raad van Toezicht
HAS Hogeschool - 's-Hertogenbosch
Bestuursvoorzitter
FPG - Ede
Beleidsmedewerker
CTGB - Ede
Projectleider Duurzaamheidsprogramma's Zuivel
Wageningen University & Research - Wageningen
Commercieel ingestelde inkoper M/V
Greendutch - Nijkerk, Nederland
Weer
-
Woensdag18° / 8°20 %
-
Donderdag18° / 12°20 %
-
Vrijdag15° / 11°25 %