Oekraïense tulpen vinden 'onderdak' in ons land
Niet alleen vluchtelingen vinden veilig onderdak in Nederland, ook Oekraïense tulpen worden naar ons land gehaald. Kweker Joost Wesselman uit het Zuid-Hollandse Roelofarendsveen steekt een collega-kweker uit Drohobytsj (West-Oekraïne) de helpende hand toe door een half miljoen tulpen hierheen te transporteren.
Door de oorlog kan de kweker zijn tulpen niet langer verkopen in de eigen regio. De eerste lading arriveerde donderdag. De vrachtwagens rijden terug met hulpgoederen. De bloemen uit Oekraïne zijn verkrijgbaar via de webwinkel Tulpen.nl. Van de opbrengst is 80 procent bestemd voor de Oekraïense kweker en zijn personeel. Het overige deel komt volledig ten goede aan Giro555.
De meeste in de Oekraïne geproduceerde tulpen worden normaal gesproken in deze periode regionaal verkocht. Door de Russische invasie is de verkoop echter volledig stilgevallen. De Oekraïense kweker zocht daarom steun bij Nederlandse collega’s.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (KOU) #692304
Gebruikt, € 3.950
-

Fendt Lotus 1250T schudder
2024, P.O.A.
-

Burma 11-275
Gebruikt, € 1.500
-

Lely Splendimo 320MC
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Maandag13° / 6°45 %
-
Dinsdag14° / 10°10 %
-
Woensdag16° / 10°15 %
















