Machines maken korte metten met rietzwenk als vanggewas
Op de Praktijkonderzoek Plant & Omgeving-locatie Vredepeel in Limburg wordt het doden van vanggewassen gedemonstreerd met twaalf machines. Het mechanisch doden van vanggewassen wint aan populariteit. Zeker nu de chemische bestrijding met glyfosaat steeds meer tot discussie leidt.
'De bouwers van de machines hebben verschillende keuzes gemaakt. De een kiest ervoor om met frezen en ondiep bewerken de wortels zo ondiep mogelijk uit de grond te trekken, waarop het rietzwenkgras in de lucht verdroogt', zegt WUR-onderzoeker Brigitte Kroonen.
Andere machines gaan snel over het perceel om ook ondiep lucht in de grond te krijgen, wat voor uitdroging van de wortels moet zorgen. 'Belangrijk is dat bij het vanggewas, de bodem en de omstandigheden wordt gekeken naar welke bewerking daarbij past.'
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
-

Pottinger Faro 4000D
2011, € 34.500
-

John Deere 6145R (WOL) #57811
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 1570 (WOL) #694264
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Vrijdag9° / 1°5 %
-
Zaterdag8° / 1°15 %
-
Zondag9° / 4°25 %

















