Aardappeltermijnmarkt keldert met 2,20 euro in een week
De notering voor het aprilcontract 2022 voor fritesaardappelen op de termijnmarkt van EEX in het Duitse Leipzig kelderde donderdag naar een niveau van 20,30 euro per 100 kilo.

Dat is 2,20 euro minder dan vorige week voor de levering van fritesaardappelen in april 2022. Het contract voor april 2023 is stabiel en blijft met 19,20 euro per 100 kilo op hetzelfde niveau steken. Het is lastig te zeggen of de Russische inval in Oekraïne de aardappelmarkt direct beïnvloedt. Er is weinig handel met het Oost-Europese land.
De notering van PotatoNL maakte dinsdag een sprong van 0,75 eurocent voor fritesgeschikte aardappelen voor de actuele markt. Voor categorie I steeg de notering naar 20 tot 23,50 euro per 100 kilo. In categorie II veranderde deze week niets. Daar blijft de notering hangen tussen 22 en 25 euro per 100 kilo.
Van het Belgische Belgapom is vrijdag geen notering bekendgemaakt voor Fontanes. Dat heeft te maken met een gebrek aan transacties. Ook voor Bintjes en Challengers wordt geen waarnemingsprijs afgegeven om dezelfde reden. Volgens experts heeft de industrie minder koopbelangstelling dan een paar weken geleden. Daartegenover staat dat telers wat makkelijker de aardappelen afgeven.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Walker MT25I-32
2018, P.O.A.
-
Stiga Estate 798 E
2022, P.O.A.
-
Valtra N 175 direct met RKT- GPS
Gebruikt, P.O.A.
-
Krone 243CV achtermaaier
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Drachten
Akkerbouw medewerker in Creil
AB Vakwerk Groep B.V. - Creil, Noordoostpolder
Allround medewerker akkerbouwbedrijf (meerdere kandidaten)
AB Vakwerk Groep B.V. - Wieringerwerf (Hollands Kroon)
Weer
-
Zaterdag3° / -3°10 %
-
Zondag4° / -1°10 %
-
Maandag3° / -5°10 %