Korte bewaarpool uien van Agrifirm noteert 10,50 euro per 100 kilo
De uien in de korte bewaarpool van Agrifirm hebben 10,50 euro per 100 kilo opgebracht. Leden van de landbouwcoöperatie profiteren extra door het ledenvoordeel van 2,75 euro per ton.
Agrifirm noemt de poolprijs een 'nette prijs', gezien de lastige uienmarkt. De pool met korte opslag valt tussen de looptijd van de afland- en bewaarpool in. De verkoop in de korte opslag startte na de oogstperiode. Telers leverden de laatste uien in januari af.
Vlak na de oogst, toen de uien net in de bewaring lagen, trok de vraag naar uien aan en stegen de prijzen richting 12 euro per 100 kilo. De goedlopende export op dat moment gaf hoop voor betere prijzen. Toch stortte de prijs vanaf week 44 (eerste week november) in. Het betreft de gemiddelde prijs van de maat 30-60.
Tot week 49 (tweede week december) deed de prijs elke week een stapje terug. Vanaf dat moment bleef de prijs hangen tussen 9 en 10 euro per 100 kilo. In de laatste week van januari (week 4) klom de prijs naar 10 euro per 100 kilo. Naast deze bewaarpool biedt Agrifirm ook een lange bewaar- en een aflandpool aan.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 3039R COMPACTTREKKER (REU) #694696
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF8501 TO schudder
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland Enduro 3000 (HAE) #145290
Gebruikt, P.O.A.
-

Vicon Fanex 804 schudder (BEN) #778459
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Woensdag17° / 7°0 %
-
Donderdag14° / 8°20 %
-
Vrijdag13° / 8°60 %

















