POV en ministerie nemen colistinegebruik onder de loep
De Producenten Organisatie Varkenshouderij (POV), het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) en dierenartsen kijken in een gezamenlijk project kritisch naar het colistinegebruik. Ook wordt het colistinegebruik besproken in het aanvullend bedrijfsgezondheidsplan dat bedrijven in het 'rode gebied' wat betreft antibioticagebruik moeten maken.

De diarreeremmer voor biggen wordt bij mensen ingezet als laatste redmiddel, wanneer er geen ander antibioticum meer werkzaam is. Dit maakt dat het gebruik van colistine onder een vergrootglas ligt.
Terwijl de laatste jaren het antibioticagebruik fors is gereduceerd en verfijnd, nam de inzet van colistine juist toe. Dat is reden voor de POV om samen met het ministerie van LNV en dierenartsen een project te starten om te zien waar verbeterpunten liggen. Varkenshouders en dierenartsen worden daarbij opgeroepen om samen het colistinegebruik te bespreken en te kijken naar alternatieven.
Ook is in de IKB's opgenomen dat colistine wordt besproken met het advies- en expertteam in het aanvullende bedrijfsgezondheidsplan van bedrijven die wat betreft antibioticagebruik als 'rood' worden aangemerkt.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Valtra N 175 direct met RKT- GPS
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z320R (MG) #30248
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z370R ELECTRIC (BS) #690560
Gebruikt, P.O.A.
-
Kverneland Ploeg 3300S Variomat (LH) #20949
Gebruikt, € 33.500
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag14° / 5°10 %
-
Woensdag17° / 6°10 %
-
Donderdag18° / 6°10 %