Onderzoekers produceren visvoer uit methaan
Onderzoekers van Stanford University in Californië in de Verenigde Staten is het gelukt om met methaan vismeel te produceren. De kostprijs daarvan ligt volgens de onderzoekers een stuk lager dan het huidige vissenvoer.
Het principe van eiwit produceren met bacteriën die methaan als bron gebruiken (methanotrofen) is al langer bekend. Dat wordt ook al toegepast voor de productie van single cell proteins. Deze worden onder andere als voedingssupplement gebruikt.
De onderzoekers van Stanford University hebben nu kans gezien om in een bioreactor met deze bacteriën uit methaan, zuurstof en nutriënten een eiwitrijke biomassa te produceren die geschikt is als visvoer.
Lagere kostprijs
Deze technologie gebruikt minder stroom dan de traditionele manier waarop visvoer wordt gemaakt. Op basis daarvan is een aantal scenario's doorgerekend. Daaruit blijkt dat de kostprijs voor de productie van eiwitrijk vismeel een stuk lager ligt dan die van het huidige vissenvoer.
Deze berekende kostprijs is volgens de onderzoekers nog verder te verlagen met technologische innovaties en door slim gebruik te maken van restwarmte die in het proces ontstaat. Als bron gebruikten de onderzoekers methaan dat ontsnapt uit vuilstortplaatsen, maar in principe kan het elke willekeurige bron zijn.
Methaan opgewaardeerd
Naast het economische voordeel benoemen de onderzoekers nog twee andere voordelen. Allereerst noemen zij het opwaarderen van een broeikasgas tot hoogwaardig eiwit. Het tweede is dat het overgrote deel van het vismeel nu uit de zeeën wordt gevangen. En dat is dan niet meer nodig.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Massey Ferguson 5712SL Dyna 4 trekker (ZAN) #782373
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 1570 (WOL) #694264
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T202D
Gebruikt, P.O.A.
-

PZ CM135 trommelmaaier
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Weer
-
Dinsdag24° / 16°20 %
-
Woensdag17° / 12°70 %
-
Donderdag17° / 11°60 %














