Alle bezetters kalfsvleesproducent Ekro gearresteerd
82 dierenrechtenactivisten zijn in de nacht van zondag op maandag de productielocatie van kalfslveesproducent Ekro in Apeldoorn binnengedrongen. De activisten zijn gearresteerd. De schade is beperkt gebleven, meldt de VanDrie Group, eigenaar van Ekro.

De activisten van de organisatie 269 Libération Animale – een groep internationale personen met anarchistisch karakter die antilandbouwhuisdieren zijn – drongen de slachterij binnen, toen daar niet werd gewerkt. De activisten hebben zich vervolgens in productieruimtes vastgeketend.
Een woordvoerder van de VanDrie Group meldt dat de activisten in de vroege ochtend van 13 september door de politie zijn verwijderd en gearresteerd. Ekro heeft aangifte gedaan. 'Het ligt in onze natuur om genuanceerd en constructief gesprekken te voeren, ook met personen die een andere visie hebben. Deze bezetting druist in tegen alles wat wij normaal en redelijk vinden. Het is ongehoord onbeschoft en totaal misdadig', reageert een woordvoerder van de VanDrie Group.
Ekro heeft het hele bedrijf geïnspecteerd. Op schade aan beveiligingspoorten en hekwerk na lijkt aan de productieruimtes of nog inpandig product geen beschadigingen te zijn toegebracht. Het bedrijf is maandagochtend daarom de productie 'gewoon' opgestart.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fendt 724 S4 Profi Plus
2018, P.O.A.
-
Lemken Ploeg Juwel 8 (ZND) #517314
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6R 175 (LH) #693684
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (ZOB) #692297
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %