Schoffelmachines zoeken randje op in Meeden
Vier fabrikanten van schoffelmachines zochten vorige week in het Groningse Meeden tijdens een demonstratie het randje op. Gingen ze daar overheen, geen probleem. Er mocht schade worden gereden.
'In twee etappes werd hier eind april en begin mei gezaaid. Dat gebeurde met het idee dat op het moment van schoffelen er minstens één stuk in het optimale groeistadia zou zijn', licht medeorganisator Christoffel den Herder van Ceres Horti Advice de demonstratie toe. 'Op het perceel komen sperziebonen te staan. Er mag dus schade worden gereden.'
SPNA Agroresearch en Ceres Horti Advice organiseerden de demonstratie met cameragestuurd schoffelen. Biologisch landbouwbedrijf Gebroeders Prins zaaide hiervoor 4 hectare biologische zaaiuien in. Jonge uienplantjes zijn een van de moeilijkste gewassen om te herkennen voor een cameragestuurde schoffelmachine. Hierbij bleek dat de juiste schoffel minstens zo belangrijk is voor een optimaal resultaat.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (BIE) #777839
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland TA1030 opraapwagen
1990, € 3.250
-

Case IH PUMA 185 CVX
2014, P.O.A.
-

Case IH MAXXUM 150CVX
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Dinsdag18° / 6°0 %
-
Woensdag20° / 6°0 %
-
Donderdag21° / 7°0 %

















