FrieslandCampina verkoopt Nutrifeed aan Denkavit
FrieslandCampina gaat de Nutrifeed-diervoedingsactiviteiten verkopen aan Denkavit. De twee bedrijven gaan een overeenkomst aan voor de levering van zuivelbijstromen aan de diervoedingsindustrie. Medewerkers van de betrokken bedrijven zijn over het voornemen geïnformeerd.

De verkoop maakt deel uit van de eerdere aankondiging van FrieslandCampina om de activiteiten van de onderneming tegen het licht te houden. Het bedrijf wil zich richten op activiteiten die bijdragen aan het realiseren van de ingezette strategie.
In december 2020 werd al aangekondigd dat zou worden gezocht naar een strategische partner voor de diervoedingsbusiness van FrieslandCampina Ingredients. FrieslandCampina gaf aan zich voor wat betreft de ingrediëntenactiviteiten volledig te willen richten op 'hoogwaardige ingrediëntoplossingen voor consumenten in alle levensfasen'.
Groeiambities
Volgens president Herman Ermens van FrieslandCampina Ingredients heeft het bedrijf met Denkavit een sterke partij gevonden met internationale groeiambities in de diervoedingsbusiness. 'Denkavit biedt ons een goede mogelijkheid om meerwaarde te creëren voor onze zuivelbijstromen.'
Denkavit-directeur Erik Buys stelt dat zijn bedrijf met deze overname zijn wereldwijde positie op het gebied van jongdiervoeding verder uit kan bouwen: 'De overeenkomst voor de levering van zuivelbijstromen verbetert onze positie op het gebied van sourcing van grondstoffen.'
Medewerkers
De zeventig medewerkers die werkzaam zijn binnen de diervoedingsactiviteiten van FrieslandCampina gaan mee naar Denkavit. Medewerkers en vakbonden zijn geïnformeerd over het voorgenomen plan en de medezeggenschapsraad is om advies gevraagd.
De voorgenomen overname is onderworpen aan de gebruikelijke voorwaarden. Financiële details worden niet bekendgemaakt. Verwacht wordt dat de transactie medio 2021 wordt afgerond.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere - 6230R AP CP FHpto
2020, € 136.500
-
Ziegler DRS 725-ES TWIN
2008, € 4.900
-
Krone AM283CV achtermaaier
1997, € 2.950
-
Fendt 512 Vario SCR Power
2013, P.O.A.
Vacatures
Transportplanner voor paardenmest (m/v)
Walkro Grondstoffen BV - Columbusweg, 5927, 5928 Venlo, 5927, 5928
Financieel Bedrijfseconomisch Specialisten Akker-, Tuin- en Landbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
MEDEWERKER PROEFBEDRIJF
Wageningen University & Research - NL
Projectleider / Beleidsmedewerker
KAVB - Hillegom
Assistent Accountant agrarische afdeling
d&u accountants en adviseurs B.V. - Groningen, Nederland
Weer
-
Zaterdag5° / -1°10 %
-
Zondag6° / 2°20 %
-
Maandag8° / 5°50 %