Kamer wil meer onderzoek naar versnellen asbestsanering
De Tweede Kamer wil dat er meer onderzoek wordt verricht naar methoden om asbestdaken sneller te kunnen saneren. Moties daartoe van CDA en SGP werden woensdag aangenomen.

Bij de foamshield-methode wordt het asbest afgedekt met schuim dat ervoor zorgt dat asbestdeeltjes worden gefixeerd. Bij deze manier van werken kunnen bepaalde veiligheidsmaatregelen achterwege worden gelaten, waardoor sanering vlotter kan verlopen en goedkoper is.
LTO Nederland zou graag zien dat de foamshield-methode en gelijkwaardige alternatieven breder ingezet kunnen worden. Tot nu toe is er echter te weinig onderzoek naar gedaan, waardoor verwijderaars ook bij deze manier van werken in de zwaarste risicoklasse vallen.
De Tweede Kamer roept de regering nu op zich door het toestaan van innovatieve methodes proactief op te stellen bij het versnellen van de asbestsanering. Sinds het voorgenomen verbod op asbestdaken in 2024 werd ingetrokken is de hoeveelheid gesaneerde vierkante meters asbestdaken aanzienlijk gedaald.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Vicon Extra 332XF frontschijvenmaaier
2016, P.O.A.
-
New Holland TS135A
2004, P.O.A.
-
AS Motor Zitmaaier / tuintrekker 901 SM (HG) #26853
Gebruikt, € 6.670
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (WD) #335633
Gebruikt, € 4.999
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Vrijdag31° / 17°20 %
-
Zaterdag29° / 19°55 %
-
Zondag22° / 14°20 %