Hollandse tulpen staan symbool voor Oekraïense onafhankelijkheid
Ruim honderdduizend Nederlandse tulpen kleuren dit voorjaar het Maidanplein in de Oekraïense hoofdstad Kiev. Het Tulpenfestival staat in het teken van de dertig jaar onafhankelijkheid die het land viert.

Op het plein is een rond plantsoen aangelegd met ruim twintigduizend geelrode tulpen. Dagelijks komen duizenden mensen de Hollandse bloemenpracht bewonderen.
Het Tulpenfestival is een initiatief van Emiel de Sévrèn Jacquet, honorair consul van Oekraïne in Nederland. 'Het is fantastisch om te zien dat de mensen zo genieten van de Hollandse tulpenpracht. Bij lekker weer lijkt het Keukenhof wel. Er worden ongelooflijk veel foto's en selfies gemaakt bij de bloemen. Mensen worden er echt blij van.'
Vriendschap
Het Oekraïens-Nederlands Tulpenfestival vindt ieder jaar plaats. Het benadrukt de vriendschap tussen beide landen. Nederland is een van de grootste investeerders in Oekraïne en actief op het gebied van economie, cultuur, wetenschap en humanitaire projecten.
De tulpen zullen naar verwachting tot en met eind mei bloeien.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
RS330 VRF
Gebruikt, € 750
-
Fendt 728 Gen7 Power+
2024, P.O.A.
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (LIE) #688718
Gebruikt, € 3.950
-
Allis chalmers D-270
1956, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Dinsdag17° / 12°80 %
-
Woensdag18° / 12°80 %
-
Donderdag20° / 14°20 %