Ook op bietenland nog bovenover ploegen
Stefan Witkop in Swifterbant in Flevoland was eind november bezig om bietenland nog bovenover te ploegen. Daags ervoor zijn de suikerbieten gerooid.

Het akkerbouw- en loonbedrijf wordt gerund door Stefan Witkop met vader Hendri en broer Toby. Op de kavel, met grond van 20 procent afslibbaarheid, komen volgend jaar consumptieaardappelen te staan. Daarvoor wordt nu zo'n 28 centimeter diep geploegd.
'Bewust, om voldoende waterbergend vermogen te hebben', zegt Witkop. 'We zijn wel iets ondieper gaan ploegen om het organische stof meer bovenin te houden, maar ecoploegen zien we hier niet zitten. Dan krijg je een te verzadigde bovenlaag.'
Goed in balans
Ondanks dat het behoorlijk nat is, kan Witkop nog steeds bovenover rijden met de trekker. 'De banden staan rondom op 0,8 bar, waardoor grip voor de zes schaar ploeg geen punt is. Toch hangt er maar 1.500 kilo in de fronthef. Daarmee is de combinatie goed in balans.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GF8501 schudder
2006, P.O.A.
-
New Holland TNHT6.140
2017, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (EMA) #692272
Gebruikt, € 5.313
-
Vicon Fanex 1404C schudder
2018, € 16.950
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Vrijdag23° / 14°65 %
-
Zaterdag24° / 12°20 %
-
Zondag22° / 13°10 %