Bietenhoop afdekken om die droog te houden
In grote delen van het land verwacht Weerplaza de komende twee dagen meer dan 10 millimeter neerslag. Cosun adviseert telers om de bietenhopen met vliesdoek af de dekken.

Ten opzichte van de weersverwachting van eind vorige week wordt momenteel meer neerslag verwacht. Het IRS bewaaradvies neerslag is daarom gewijzigd. Met name voor bietenhopen die langer dan twee weken moeten liggen, is daarom het advies om deze bietenhopen af te dekken met vliesdoek/Toptex voordat neerslag van betekenis valt.
Bij droog bewaren blijft doorgaans het suikergehalte beter op peil, neemt het tarragehalte wat af en is minder kans op schimmelgroei. Bij het bewaren van suikerbieten is het cruciaal om vorstschade te voorkomen.
Bij temperaturen onder de -2 graden Celsius beginnen de bieten te bevriezen wat vorstschade tot gevolg kan hebben. Afdekken met vliesdoek houdt de bieten droog, maar vliesdoek alleen is onvoldoende als vorstbescherming.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (HIL) #696315
Gebruikt, € 6.966
-
Lemken Cultivator (geen schijveneg) Karat 10 (ZAN) #75861
Gebruikt, € 14.959
-
New Holland Tractor T7.210 (SOM) #179478
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger schudder HIT 17160HT
2024, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag24° / 13°20 %
-
Zondag22° / 13°30 %
-
Maandag21° / 13°55 %