OM handelt zaken boerenprotest Wijster zelf af
Het Openbaar Ministerie heeft de zaken tegen een groep deelnemers aan de boerenprotesten in Wijster zelf afgehandeld. Een op 19 november geplande rechtszitting is daarmee van de baan. Vijftien deelnemers krijgen van het OM een geldboete. In 35 gevallen is de zaak geseponeerd, omdat er geen bewijs was voor het meedoen aan de demonstratie.
Een aantal boeren wilde op 8 juli de toegang van een afvalverwerkingsbedrijf in Wijster blokkeren, uit protest tegen het stikstofbeleid. De demonstranten waren met trekkers op pad gegaan; dat was twee dagen eerder door de Veiligheidsregio Drenthe verboden. De politie arresteerde tientallen betogers.
Na verhoor op het politiebureau in Assen kregen de arrestanten een transactie aangeboden van 390 euro, waarmee vervolging kon worden voorkomen. Vier betogers gingen daarop in. De anderen kregen te horen dat zij zich voor de rechter moeten verantwoorden. Justitie is echter tot de slotsom gekomen dat de overtreding moet worden bestraft met een geldboete van eveneens 390 euro.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Vicon Extra 624T schijvenmaaier+kneuzer
Gebruikt, € 2.200
-

John Deere 6M 155 trekker (ZUI) #782574
Gebruikt, P.O.A.
-

Steyr 6185 CVT
2014, P.O.A.
-

Fendt 826 S4 Vario Profi Plus+ RTK
2015, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Maandag21° / 9°5 %
-
Dinsdag21° / 11°5 %
-
Woensdag20° / 10°20 %

















