Aantal besmette wilde zwijnen in Brandenburg stijgt naar 49
Het Friedrich-Loeffler-Institut meldt nieuwe besmettingen met Afrikaanse varkenspest bij wilde zwijnen in de Duitse deelstaat Brandenburg. Het aantal besmettingen stijgt daarmee naar 49.
De dode wilde zwijnen zijn in het eerste kerngebied gevonden. Deskundigen zijn niet verbaasd dat het aantal vondsten blijft stijgen. Uit onderzoek is gebleken dat Afrikaanse varkenspest waarschijnlijk al in juli in Brandenburg is geïntroduceerd. De komende dagen worden meer vondsten verwacht.
De zoekteams worden ondersteund door een politiehelikopter met warmtebeeldcamera en drones.
Geen nieuwe gevallen in tweede kerngebied
In het tweede kerngebied rond Bleyen in het district Märkisch-Oderland, 60 kilometer verder naar het noorden van Duitsland, zijn tot dusver geen nieuwe gevallen van Afrikaanse varkenspest ontdekt. Daar wordt de hand gelegd aan de laatste werkzaamheden aan de elektrische afrastering.
De autoriteiten noemen het in deze fase cruciaal dat het kerngebied rustig is om de wilde zwijnen niet onnodig bang te maken. De dieren moeten in het gebied blijven en de ziekte niet verspreiden.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 6230 TRACTOR (OLD) #706375
Gebruikt, P.O.A.
-

Vicon cultivator 3,85 meter (ZIJ) #783876
Gebruikt, € 300
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER INCL 54A MAAIDEK (HIL) #692209
Gebruikt, € 10.891
-

John Deere 1570 (WOL) #694264
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Vrijdag25° / 16°30 %
-
Zaterdag25° / 12°0 %
-
Zondag26° / 13°5 %
















