Areaal biologische bollenteelt groeit 13 procent
Het areaal biologisch geteelde bloembollen is dit jaar in Nederland met 13 procent gestegen en bedraagt nu 55 hectare.

Tijdens de jaarvergadering van de vereniging van biologische bollentelers Biobol werd duidelijk dat de leden optimistisch zijn over de beschikbaarheid van hun bollen voor het komende afleverseizoen.
Bovendien blijkt dat de klanttevredenheid groot is en dat de vaste en nieuwe klanten al flinke orders hebben geplaatst. Ook zijn er nieuwe webwinkels gekomen die biologische bollen aanbieden.
Succes acties
De acties om gemeenten en andere overheden te motiveren om biologische bollen in parken en wegbermen te planten, beginnen succes op te leveren. Tegelijkertijd vinden de leden dat er meer mogelijkheden benut zouden moeten worden om op openbaar terrein bollen te planten die zijn geteeld zonder gebruik te maken van chemische gewasbeschermingsmiddelen en kunstmest.
'Het planten van biologische bollen is voor gemeenten dé kans om serieus bezig zijn met het verbeteren van de leefomgeving van bijen en vlinders', stelt Biobol.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fendt 313 S4 Profi
2018, P.O.A.
-
Z665 Hydro
Gebruikt, € 2.000
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (WD) #692542
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker X167R (MM) #692919
Gebruikt, € 5.644
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %