400 kilometer akkerrand in Drenthe en Groningen
Honderd Drentse en Groninger akkerbouwers in het werkgebied van waterschap Hunze en Aa's zaaien dezer dagen 400 kilometer akkerrand in.
De akkerranden moeten de emissie van gewasbeschermingsmiddel naar perceelsloten verminderen en de biodiversiteit vergroten. Doordat de akkerranden meer natuurlijke vijanden aantrekken, krijgen plaaginsecten minder kans om toe te slaan. In totaal wordt 2.000 kilo natuurmengsel ingezaaid. Het mengsel bestaat uit bloemen- en grassoorten.
Project 'Meer kennis, minder gewasbeschermingsmiddelen' is opgezet door de agrarische natuurverenigingen in Oost-Groningen en Drenthe. Dat gebeurt in opdracht van het waterschap en wordt ondersteund door de beide provincies. Het valt onder het Deltaplan Agrarisch Waterbeheer.
Kennis delen
In Oost-Groningen loopt het project al langer. Daar zijn deelnemers die de afgelopen jaren minder of helemaal geen middelen hebben gebruikt om insecten te bestrijden. De deelnemers aan het project delen hun kennis en ervaringen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X948 COMPACTTREKKER 54" AUTO CONNECT (LIE) #781642
Gebruikt, P.O.A.
-

Front PTO valtra 4 serie
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6420 S met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-

Claas Liner 390S enkele hark
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Zondag22° / 11°10 %
-
Maandag22° / 14°50 %
-
Dinsdag26° / 15°10 %

















