Belgen hebben nog 1,7 miljoen ton aardappelen in bewaring
De Belgische aardappelvoorraad werd begin april geraamd op 1,71 miljoen ton. Dat is 320.000 ton hoger dan het gemiddelde gemeten over de afgelopen vijf jaar.
De oogst van consumptieaardappelen in België werd in 2019 geraamd op 4,42 miljoen ton van ongeveer 89.000 hectare. Daarvan is begin april 2,70 miljoen ton afgeleverd. De productie ligt 3 procent hoger dan het vijfjarig gemiddelde. Het afgeleverde volume tot 1 april is 7 procent lager. Dit blijkt uit een inventarisatie van het Belgische aardappelinstituut PCA.
Van de totale Belgische voorraad ligt 52 procent opgeslagen in Vlaanderen. Vlaamse aardappeltelers hebben vooral nog Fontane in hun bewaarcellen. In Wallonië betreffen de voorraden meer Challenger en Innovator en in mindere mate ook nog Bintje.
Vrij beschikbaar
Van de voorraden in België is 32 procent nog vrij beschikbaar. PCA constateert dat het aandeel gecontracteerde aardappelen geleidelijk toeneemt. Het aandeel contracten is in Wallonië (74 procent) hoger dan in Vlaanderen (63 procent).
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 328A achtermaaier met kneuzer
2012, P.O.A.
-

Fendt 409 Vario
2000, P.O.A.
-

Veiligheidsgewichtblok
Gebruikt, € 2.400
-

Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2015, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Woensdag6° / 2°80 %
-
Donderdag6° / 0°40 %
-
Vrijdag5° / -2°20 %

















