Belgen hebben nog 1,7 miljoen ton aardappelen in bewaring
De Belgische aardappelvoorraad werd begin april geraamd op 1,71 miljoen ton. Dat is 320.000 ton hoger dan het gemiddelde gemeten over de afgelopen vijf jaar.
De oogst van consumptieaardappelen in België werd in 2019 geraamd op 4,42 miljoen ton van ongeveer 89.000 hectare. Daarvan is begin april 2,70 miljoen ton afgeleverd. De productie ligt 3 procent hoger dan het vijfjarig gemiddelde. Het afgeleverde volume tot 1 april is 7 procent lager. Dit blijkt uit een inventarisatie van het Belgische aardappelinstituut PCA.
Van de totale Belgische voorraad ligt 52 procent opgeslagen in Vlaanderen. Vlaamse aardappeltelers hebben vooral nog Fontane in hun bewaarcellen. In Wallonië betreffen de voorraden meer Challenger en Innovator en in mindere mate ook nog Bintje.
Vrij beschikbaar
Van de voorraden in België is 32 procent nog vrij beschikbaar. PCA constateert dat het aandeel gecontracteerde aardappelen geleidelijk toeneemt. Het aandeel contracten is in Wallonië (74 procent) hoger dan in Vlaanderen (63 procent).
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE Z994R INCL 54SD MAAIDEK (HIL) #780861
Gebruikt, € 23.539
-

Vast schroef Euro haken
Gebruikt, P.O.A.
-

MERCEDES-BENZ MB TRAC 800
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (WOL) #692562
Gebruikt, € 7.054
Vacatures
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Onderzoeker Melkveehouderij
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Voorzitter van de landelijke vakgroep Vleesveehouderij
LTO Nederland - NL
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Weer
-
Woensdag25° / 15°5 %
-
Donderdag28° / 15°0 %
-
Vrijdag29° / 16°0 %

















