Belgische zuivelaars willen Europese zuivelopslag
Met hulp van de Europese Unie moet er private opslag komen voor zuivelproducten. Dat vinden de Belgische boeren en zuivelverwerkers, verenigd in MilkBe. Zij willen hiermee een forse daling van de melkprijs voorkomen.
Volgens MilkBe, de Belgische variant van ZuivelNL, is de afzet van zuivel via de supermarkten goed. Toch zijn er ook problemen. Niet alleen vanwege het sluiten van de horeca, maar ook omdat de zuivelexport sterk terugloopt als gevolgen van maatregelen binnen en buiten Europa, meldt boerenbond.be.
Verder hoort de Belgische Boerenbond dat retailers de crisis willen gebruiken om bij contractbesprekingen lagere inkoopprijzen af te dwingen. De Boerenbond wijst deze aanpak resoluut af.' Terwijl iedereen de mond vol heeft van lokale voedselproductie is het ongepast om voordeel te halen uit deze crisis.'
Stilliggende melkfabrieken
Verder vrezen Belgische melkveehouders dat de melk niet meer wordt opgehaald, omdat mogelijk als gevolg van ziekteverzuim binnenkort melkfabrieken stil komen te liggen. Zuivelverwerkers hebben daarom nu de focus op het open houden van de verwerkingscapaciteit.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (MID) #777299
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 185 trekker (LIE) #782221
Gebruikt, € 161.500
-

Fendt Cutter 2940 FVP
2023, P.O.A.
-

Grasshopper 524V42 Zeroturn
2020, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Zaterdag13° / 4°50 %
-
Zondag14° / 5°20 %
-
Maandag16° / 8°50 %

















