Pootgoed voor vroege export krijgt voorrang in nacontrole
Keuringsdienst NAK heeft met de NAO (Nederlandse Aardappelorganisatie) afgesproken dat percelen pootgoed die bestemd zijn voor vroege export voorrang krijgen in de nacontrole.
Het doel is om van deze pootaardappelen vroegtijdig een uitslag te verkrijgen, zodat ze vrijgegeven kunnen worden voor de handel. Het kan betekenen dat voor een deel van de percelen de bemonstering voor de nacontrole op virussen daardoor wordt uitgesteld.
Afgelopen week zakte het verlagingspercentage in de nacontrole van 41,5 naar 37,5 procent. Dit is na 8 procent van de afgeronde onderzoeken die de NAK dit jaar moet uitvoeren.
Heronderzoeken
Het relatief hoge verlagingspercentage heeft tot gevolg dat pootgoedtelers veel heronderzoeken aanvragen. Vorig jaar kwam het verlagingspercentage uit op 25 procent. De jaren daarvoor was het aandeel van de verlagingen aanmerkelijk lager.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Massey Ferguson 6S.165 Dyna-6 Efficient
Nieuw, P.O.A.
-
Pottinger schudder HIT 17160HT
2024, P.O.A.
-
Pottinger Novacat 301AM ED PRO
2023, P.O.A.
-
Fendt 411 Vario + Fronthef & PTO
2001, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Binnendienst
AgriPers - Wageningen
Proefveldmedewerk(st)er
Corteva agrisciences - NL
Weer
-
Zaterdag6° / 5°90 %
-
Zondag6° / 0°65 %
-
Maandag11° / 6°95 %