Regels voor overdag beregenen Drentsche Aa-gebied
Boeren in het Drentse Aa-gebied mogen vanaf maandag overdag beregenen als het 's avonds en 's nachts niet lukt. Zij moeten per beregeningsinstallatie wel melden op welk perceel zij dit gaan doen met begin- en eindtijd. Bovendien moet de betreffende ondernemer een beregeningslogboek bijhouden.

De agrarische ondernemers moeten hiervoor contact opnemen met de afdeling Handhaving van waterschap Hunze en Aa's. Beregenen ze op andere tijdstippen, dan volgt een waarschuwing en bij herhaling een dwangsom.
Het waterschap benadrukt dat beregenen tussen 19 uur en 7 uur de beste optie is vanwege de hogere effectiviteit. Het beregeningsverbod in Duurswold wordt met ingang van zaterdag opgeheven. Vanwege de huidige peilen – met nog een enkel probleemgebied – en de verwachte weersomstandigheden (temperatuur en neerslag) mogen beregenaars vanaf zaterdagochtend weer uit oppervlaktewater onttrekken.
Veenkoloniëen
Enkele dagen geleden hief het waterschap het beregeningsverbod op voor oppervlaktewater in het Drentse deel van de Veenkoloniën. Dat kon omdat de aanvoer vanuit de Hoogeveense Vaart weer is hersteld.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6120M (ZND) #518734
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (ZOB) #692935
Gebruikt, P.O.A.
-
Lemken Ploeg Juwel 8 (MM) #29138
Gebruikt, P.O.A.
-
Iseki SXG15H
2009, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %