GPS houdt koeien in de gaten
Geert Meerschaert en Kris van Royen uit het Belgische Beveren hebben hun koeien voorzien van een gps-tracker. Hierdoor zijn de dieren gemakkelijk op te sporen in het terrein.
De tachtig koeien lopen in het Zeeuws-Vlaanderse Land van Saeftinghe op 250 hectare natuurgrond, meldt Omroep Zeeland. Deze grond is voorzien van geulen, waarin een koe vast kan komen te zitten. In het lange gras zijn ze soms lastig te vinden.
De boeren ontwikkelden samen met het Belgische Instituut voor Landbouw-, Visserij- en Voedingsonderzoek (ILVO) een speciaal gps-systeem voor de koeien. De tracker stuurt om de drie uur de positie van de koe naar een app op de telefoon. Mocht die positie zes uur niet veranderen, dan ontvangt de ondernemer een email met de locatie.
Stappenteller
De veehouders denken deze tracker ook te kunnen inzetten als alternatieve stappenteller. 'Een koe die vruchtbaar is, verplaatst zich veel. Dan kan ik dat op de laptop zien', vertelt Meerschaert aan Omroep Zeeland.
Iedere halsband kost volgens de ondernemer 100 euro en de accu gaat enkele jaren mee. Hoewel dit een prototype is, zijn er op sommige Chinese sites soortgelijke systemen te koop. Onduidelijk is of die softwarematig dezelfde ondersteuning bieden.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Husqvarna R318 X Benzine Frontmaaier 112cm (LIE) #39507
Gebruikt, € 5.849
-

JOHN DEERE 2032R COMPACTTREKKER (HEN) #696233
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 5090M trekker 2WD (OLD) #703457
Gebruikt, P.O.A.
-

Maaidek 60D autoconnect (HIL) #27086
Gebruikt, € 4.200
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Vrijdag13° / 7°20 %
-
Zaterdag15° / 10°70 %
-
Zondag12° / 9°70 %












