Verbod op vossenjacht bij Drentse pluimveehouders
Twee bedrijven met Freilandkippen in Drenthe mogen 's nachts met hulp van lichtbakken geen vossen afschieten om de kippen te beschermen. Het provinciebestuur heeft de ontheffing hiervoor ingetrokken.
Aanleiding hiervoor is de uitspraak van rechtbank Noord-Nederland halverwege mei dit jaar. De rechtbank verklaarde het beroep dat tegen de ontheffingen was aangetekend gegrond. Volgens de rechtbank zijn er andere mogelijkheden ter voorkoming van schade bij Freilandkippen door vossen, zoals goede afrastering en zorgvuldig ophokken van pluimvee voor de nacht.
De provincie heeft in het afgelopen jaar in totaal vijftien ontheffingen verleend voor het doden van vossen in de nacht. De overige verleende vergunningen zijn op dit moment onherroepelijk en kunnen niet meer worden aangetast. De ontheffingen zijn verleend tot 1 januari 2023.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Schuitemaker Rapide 135 opraapwagen
2004, P.O.A.
-

Kuhn GF17003T NIEUW
Gebruikt, P.O.A.
-

Grasshopper 524V42 Zeroturn
2020, P.O.A.
-

Kuhn FC280F Frontmaaier
1999, P.O.A.
Vacatures
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Zondag18° / 13°85 %
-
Maandag18° / 10°5 %
-
Dinsdag16° / 7°20 %














