België breidt beperkingsgebied varkenspest uit
België heeft, in samenwerking met de Europese Commissie, het beperkingsgebied vanwege de Afrikaanse varkenspest uitgebreid. Dat gebeurt vanwege de vondst van dode zwijnen in het bos van Chiny.
In België zijn tot nu toe 708 gevallen van Afrikaanse varkenspest bij wilde zwijnen ontdekt. Dat meldt het Belgische Federaal Agentschap voor de veiligheid van de voedselketen (FAVV).
Het beperkingsgebied grenst aan Frankrijk en Luxemburg. Zowel de bufferzone (zone 1) als de besmette zone (zone 2) werden vergroot. De eerste gevallen van Afrikaanse Varkenspest in België werden ontdekt op 13 september 2018. Varkenshouderijen in het gebied moesten als gevolg van de uitbraak worden geruimd.
Luxemburg zal een acht kilometer lang hek aan de grens met België plaatsen. Het land wil daarmee wilde zwijnen met varkenspest tegenhouden. Frankrijk heeft in januari een grenshek geplaatst.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

New Holland TN75S (DRO) #717697
Gebruikt, € 23.000
-

Fendt 718 Gen6 Power Plus Set2
Nieuw, P.O.A.
-

Pottinger HIT HT 11100 schudder (BIE) #693508
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE Z545R ZEROTURN 48" (SOM) #692978
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Maandag6° / 2°5 %
-
Dinsdag5° / 1°5 %
-
Woensdag3° / -2°5 %

















