John Deere merkt zorgen boeren over handelsoorlog
De Amerikaanse fabrikant van landbouwmachines John Deere heeft last van hogere grondstofprijzen en zorgen bij klanten over importtarieven. Volgens topman Samuel Allen zijn veel boeren voorzichtiger geworden bij het inkopen van bijvoorbeeld trekkers en maaidorsers.

John Deere zette over het afgelopen kwartaal een winst in de boeken die iets lager was dan analisten in doorsnee hadden voorzien. Het aangepaste resultaat per aandeel bedroeg 1,54 dollar (zo'n 1,36 euro), waar kenners op 1,75 dollar (1,54 euro) hadden gerekend.
Het concern verwacht in het lopende boekjaar, dat eindigt in oktober, niettemin nog steeds sterke financiële resultaten te behalen. Waarschijnlijk zullen de handelszorgen binnenkort weer afnemen, denkt John Deere.
Bosbouw
Daarbij zijn machines voor de bouw en bosbouw de laatste tijd juist erg in trek. De totale omzet ging in de drie maanden tot en met december met 15 procent omhoog naar 8 miljard dollar (7,06 miljard euro).
Onder de streep resteerde een kwartaalwinst van 498 miljoen dollar (439,5 miljoen euro), waar een jaar eerder nog een verlies van 535 miljoen dollar (472,2 miljoen euro) in de boeken ging. Destijds moest John Deere een flinke last opnemen in verband met de veranderde belastingwetgeving in de Verenigde Staten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere - 6120M CQ
2020, P.O.A.
-
MF 6280
1997, P.O.A.
-
Trioliet SOLOMIX 2 2000 ZK
Nieuw, P.O.A.
-
ST1620
Gebruikt, € 2.500
Vacatures
Veldmedewerker
Collectief Lopikerwaard - Polsbroekerdam, Lopik
Gezocht: biologische boer / opvolger bedrijf
Land van Ons - Ransdaal, Voerendaal
Aardappelkweker/aardappelveredelaar
Doornbos Werving & Selectie - Noordoostpolder
Werkplaatsmonteur
Van der Sluis - Ens (Noordoostpolder)
Weer
-
Maandag10° / 8°75 %
-
Dinsdag9° / 4°90 %
-
Woensdag8° / 6°85 %