Twee waterbergingen in Westland in voorbereiding
Gemeente Westland en Hoogheemraadschap van Delfland leggen samen twee waterbergingen aan om extreme regenval in de toekomst beter op te vangen. Met deze bergingen kan bij hoge waterstanden zeker 50.000 kubieke meter aan water worden opgevangen in het Westland.

Recent is de grondverwerving gestart. Zowel Westland als Delfland kopen een locatie op in de gemeente. Dit betreft locaties die beiden nog bestemming glastuinbouw hebben, maar waarvoor een bestemmingsplanwijziging in voorbereiding is.
Daarna gaan Westland en Delfland samen met alle betrokkenen ontwerpen maken en het besluit tot uitvoering voorbereiden. De kosten voor het realiseren van de twee bergingslocaties bedragen circa 16,5 miljoen euro, waarvan 8,6 miljoen euro voor rekening komt van gemeente Westland.
Klimaatverandering
Door de voorspelde klimaatverandering zal het in de toekomst vaker en harder regenen en zeker in een volgebouwde gemeente als Westland is het goed hier alvast rekening mee te houden. Door klimaatverandering wordt de kans op extreem hoge waterstanden ook in Westland alleen maar groter.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lely Splendimo 320FC
Gebruikt, € 8.850
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (HG) #30576
Gebruikt, € 3.289
-
Pottinger Novacat 305 3-puntsmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
Lemken Cultivator (geen schijveneg) Karat 10 (SO) #25211
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Akkerbouw medewerker in Creil
AB Vakwerk Groep B.V. - Creil, Noordoostpolder
Weer
-
Zondag9° / -2°10 %
-
Maandag10° / -1°10 %
-
Dinsdag11° / -4°10 %