Biologisch nu op 8,2 procent van Duits landbouwareaal
In Duitsland is nu 11 procent van de land- en tuinbouwbedrijven omgeschakeld naar biologische bedrijfsvoering. In totaal bewerken ze 1,37 miljoen hectare grond, 8,2 procent van het landbouwareaal.
Dat blijkt uit het statistische jaaroverzicht van de Duitse boerenbond DBV. Met deze resultaten loopt Duitsland flink voor op Nederland. Hier was begin dit jaar 3,2 procent van het areaal biologisch.
Vorig jaar was bij de Oosterburen sprake van een toename van het biologische areaal met ongeveer 125.000 hectare, een wat lager groeitempo dan de 160.000 hectare extra in 2016. Vooral in de oostelijke deelstaten Saksen en Saksen-Anhalt schakelden relatief veel bedrijven om.
Veel belangstelling
De verwachtingen voor een verdere groei van het aantal biologische ondernemers zijn optimistisch. De DBV meldde eerder dat bijna 16 procent van de gangbare agrarische ondernemers belangstelling heeft voor mogelijke omschakeling. Goede afzetmogelijkheden en een omschakelpremie zijn over het algemeen doorslaggevend voor de beslissing om biologisch te gaan boeren.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
T6.180 DC StageV
Gebruikt, € 144.900
-
Rumptstad Stoppelploeg
Gebruikt, P.O.A.
-
T7.315 Heavy Duty New Generation PLM12
Gebruikt, P.O.A.
-
Claas Tractor Arion 530 (LH) #181171
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Binnendienst
AgriPers - Wageningen
Proefveldmedewerk(st)er
Corteva agrisciences - NL
Weer
-
Dinsdag4° / -2°10 %
-
Woensdag8° / 5°10 %
-
Donderdag7° / 4°10 %