Nederlandse beoordelaar middelen krijgt pluim
De kwaliteit van de risicobeoordeling van gewasbeschermingsmiddelen en biociden in Nederland voldoet ruimschoots aan de wetenschappelijke eisen.
Dat is de conclusie van een internationale commissie - the International Visitation Committee - die het werk van het College voor de toelating van gewasbeschermingsmiddelen en biociden (Ctgb) onder de loep heeft genomen. 'Dit onderstreept dat door het Ctgb toegelaten gewasbeschermingsmiddelen en biociden voldoen aan de veiligheidseisen voor mens, dier en milieu', meldt het college.
De commissie bekeek het wetenschappelijke proces, de wetenschappelijke resultaten en het besluitvormingsproces van het college en concludeert dat het Ctgb een deskundige en internationaal – in en buiten Europa – gewaardeerde organisatie is.
Biologische - en laagrisicomiddelen
De internationale commissie was in het bijzonder positief over de kwaliteit van de wetenschappelijke output, de efficiënte en continue aanpassing van de beoordelingspraktijk aan de veranderende Europese wetgeving en de actieve bijdrage van het Ctgb aan de toelating van biologische - en laagrisicomiddelen. Ook was er tevredenheid over de rol van de organisatie in de Europese Unie.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Veenhuis Combi 2000
2001, P.O.A.
-
Lely Splendimo 360M 540rpm
2015, P.O.A.
-
Lemken Cultivator (geen schijveneg) Karat 10 (ZND) #75861
Gebruikt, € 14.959
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (EL) #691990
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %