Groninger Blaarkop hoort bij de Drents Big Vief
Deelnemers aan de fietssafari's van Drents Big Vief, die vanaf het voorjaar 2019 in Drenthe plaatsvinden, komen onderweg oog in oog te staan met een beetje vreemde eend in de bijt: de Groninger Blaarkop.
Drenthe heeft lang een eigen runderras gehad. Deze Heisnikken, die ook wel toepasselijk Poepen werden genoemd, waren kleine magere koeien die vooral werden gebruikt voor de mestproductie. Met de komst van kunstmest en hoog producerende melk- en vlees-rassen, verdween de Heisnik voorgoed uit het Drentse agrarische landschap.
• Lees ook: Drentse variant op Afrikaanse Big Five
Rosa van der Kamp heeft tijdens het samenstellen van de safari's langs vijf zeldzame landbouwrassen een goed alternatief gevonden in de Groninger Blaarkop. Het is een dubbeldoelkoe die ook wel polder-panda wordt genoemd. En dat is niet alleen vanwege de overeenkomsten tussen de zwartbonte rund-variant en de welbekende Aziatische bamboebeer. Want helaas zijn er momenteel zelfs minder Blaarkoppen op de wereld dan reuzenpanda's.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 309 CA
1998, P.O.A.
-

John Deere John Deere 6200
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger schudder 8 elements HIT910
2008, P.O.A.
-

John Deere 6100M trekker (DAA) #697386
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Maandag13° / 6°45 %
-
Dinsdag14° / 10°10 %
-
Woensdag16° / 10°15 %












