Zuivelmarkt stabiel, ondanks boterprijsdaling
Ondanks de dalende prijs van boter veranderde het algemene beeld van een stabiele zuivelmarkt deze week niet. Grote veranderingen in de prijs van boerderijmelk liggen daarom de komende weken niet voor de hand.
In de ZuivelNL-noteringen van deze week levert botervet ten opzichte van vorige week 5 euro in. De overige zuivelproducten bleven ongewijzigd in prijs. In tegenstelling tot de prijs van botervet, heeft de prijs van melkeiwit de neiging licht te stijgen. Dat komt omdat de magere melkpoeder voorraden van de Europese Unie aanzienlijk zijn geslonken.
De stabiele zuivelmarkt in Europa is ook te danken aan de afgevlakte melkaanvoer door de droogte. Spotmarkt melkprijzen in Europa tonen dan ook al weken een licht stijgende tendens. Buiten Europa staan de zuivelprijzen meer onder druk. Vooral vanwege de aanhoudende extra melkaanvoer, met name in Nieuw-Zeeland. Dat leidde deze week tot een flinke daling van de Global Dairy Trade index. Vooral de boterprijs daalde fors, met 9,6 procent.
• Bekijk de marktprijzen van zuivel
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 2038R (AKK) #781742
Gebruikt, € 34.099
-

JOHN DEERE 1570 INCL 72" RD MAAIDEK (LIE) #781065
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6920 trekker
Gebruikt, € 29.500
-

Pöttinger Servo 3000P wentelploeg (HIL) #779281
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Zaterdag25° / 12°0 %
-
Zondag27° / 13°5 %
-
Maandag30° / 16°5 %












