Zuivelmarkt stabiel, ondanks boterprijsdaling
Ondanks de dalende prijs van boter veranderde het algemene beeld van een stabiele zuivelmarkt deze week niet. Grote veranderingen in de prijs van boerderijmelk liggen daarom de komende weken niet voor de hand.
In de ZuivelNL-noteringen van deze week levert botervet ten opzichte van vorige week 5 euro in. De overige zuivelproducten bleven ongewijzigd in prijs. In tegenstelling tot de prijs van botervet, heeft de prijs van melkeiwit de neiging licht te stijgen. Dat komt omdat de magere melkpoeder voorraden van de Europese Unie aanzienlijk zijn geslonken.
De stabiele zuivelmarkt in Europa is ook te danken aan de afgevlakte melkaanvoer door de droogte. Spotmarkt melkprijzen in Europa tonen dan ook al weken een licht stijgende tendens. Buiten Europa staan de zuivelprijzen meer onder druk. Vooral vanwege de aanhoudende extra melkaanvoer, met name in Nieuw-Zeeland. Dat leidde deze week tot een flinke daling van de Global Dairy Trade index. Vooral de boterprijs daalde fors, met 9,6 procent.
• Bekijk de marktprijzen van zuivel
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (MOL) #692924
Gebruikt, € 5.644
-
Gianni Ferrari Turbo Grass 630
2022, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6150R (LIE) #60635
Gebruikt, € 48.000
-
Lemken Ploeg Overig (SOM) #662
Gebruikt, € 15.500
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Vrijdag20° / 13°90 %
-
Zaterdag19° / 14°90 %
-
Zondag21° / 14°70 %