Agrifirm betaalt graantelers hoger voorschot
Agrifirm heeft besloten om voor alle graanpooldeelnemers het bruto voorschot enkele weken eerder uit te betalen en te verhogen naar 160 euro per ton.
Oogstjaar 2018 is een bijzonder jaar geworden. Met de extreme hitte en droogte zijn er vaak forse opbrengstverliezen en soms ook behoorlijke kosten gemaakt voor het beregenen. Een meevaller dit jaar is dat het graan kwalitatief erg goed is en dat de graanmarkt is aangetrokken.
Agrifirm betaalt daarom een hoger voorschot aan de graantelers. Van de 160 euro per ton heeft de coöperatie direct na levering al 100 euro per ton betaald. De eindafrekening, inclusief de kwaliteitswaardering, van de graanpool volgt begin juni.
Rentevergoeding
Telers die deelnemen aan de pool zonder voorschot krijgen nu geen voorschot, maar ontvangen in plaats daarvan bij de eindafrekening een rentevergoeding van 3 procent over de niet-uitgekeerde voorschotten. Deelnemers aan deze pool profiteren ook van dit hogere voorschot, want door deze verhoging van het voorschot volgt bij de eindafrekening een hogere rentevergoeding.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kverneland Kverneland LD100-200 5 schaar Packo-Mat
2011, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (ZUI) #781588
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (DAT) #777841
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6175R (ZIJ) #705555
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Weer
-
Zaterdag15° / 9°90 %
-
Zondag14° / 8°80 %
-
Maandag16° / 7°25 %













