Vroegbestelling zaaizaad suikerbieten op 10.000 eenheden
Suiker Unie roept bietentelers op om alsnog gebruik te maken van de vroegbestelling van bietenzaad.
De telers kunnen tot 5 september gebruik maken van de eerste bestelperiode. In de vroegbestelling komen ze in aanmerking voor een extra korting op de prijs voor het zaaizaad per eenheid. Volgens Suiker Unie zijn inmiddels 10.000 eenheden besteld voor het teeltseizoen 2019.
De suikerfabrikant wijst erop dat er voor dit jaar alleen in de categorieën bietencysteaaltjes en standaard rhizomanie nieuwe rassen worden verwacht op de rassenlijst. De nieuwe rassen zijn meestal maar beperkt beschikbaar en pas in december te bestellen, stelt Suiker Unie.
Aanbeveling rassenkeuze
In de bestelprocedure via het ledenportaal van Cosun wordt op basis van de keuze van bietenperceel een aanbeveling gedaan voor de rassenkeuze en de keuze voor wel of geen insecticide in de pil. Voor komend seizoen wordt Force als insecticide aangeboden, vanwege het verbod op neonicotinoïden. Dit product heeft een beperkte werking, meldt Suiker Unie.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lely Splendimo 300FS
2016, P.O.A.
-
JOHN DEERE X350R ZITMAAIER (BIE) #692147
Gebruikt, € 6.966
-
John Deere X147R (WOL) #335633
Gebruikt, € 4.999
-
Valtra T234D
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Woensdag17° / 12°80 %
-
Donderdag22° / 14°20 %
-
Vrijdag25° / 13°25 %