Grensoverschrijdend gedrag kost Bulgaarse koe de kop
Een Bulgaarse koe heeft nogal wat commotie veroorzaakt door naar een waarschijnlijk groenere weide bij de buren in Servië af te dwalen. Penka keerde uit eigen beweging terug, maar Europese regels schrijven voor dat zij moet worden afgemaakt.
Penka was midden vorige maand in het zuidwesten van Bulgarije wat van de kudde afgedwaald. Ze belandde over de grens in de Servische weide zonder dat de eigenaar dat merkte. Het dier keerde terug, maar schreef daarmee haar eigen doodsvonnis: volgens Europese regels mag een dier dat buiten de Europese Unie is geweest, niet meer worden teruggevoerd.
Veel Bulgaren zijn verontwaardigd dat Penka door een dergelijke regel aan haar einde komt. 'We zullen zien of er een uitzondering kan worden gemaakt', beloofde de minister van Landbouw. Internationaal zetten dierenvrienden en politici zich inmiddels in om Penka van de slacht te redden.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
HUSQVARNA R200IX ACCU RIDER (LIE) #60841
Gebruikt, € 6.920
-
Rumptstad RPV140-480 Variabel (4+1) wentelploeg (HIL) #130235
Gebruikt, € 10.500
-
Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
-
GA7301
Gebruikt, € 5.500
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Vrijdag28° / 15°5 %
-
Zaterdag23° / 17°5 %
-
Zondag21° / 14°10 %