Grensoverschrijdend gedrag kost Bulgaarse koe de kop
Een Bulgaarse koe heeft nogal wat commotie veroorzaakt door naar een waarschijnlijk groenere weide bij de buren in Servië af te dwalen. Penka keerde uit eigen beweging terug, maar Europese regels schrijven voor dat zij moet worden afgemaakt.
Penka was midden vorige maand in het zuidwesten van Bulgarije wat van de kudde afgedwaald. Ze belandde over de grens in de Servische weide zonder dat de eigenaar dat merkte. Het dier keerde terug, maar schreef daarmee haar eigen doodsvonnis: volgens Europese regels mag een dier dat buiten de Europese Unie is geweest, niet meer worden teruggevoerd.
Veel Bulgaren zijn verontwaardigd dat Penka door een dergelijke regel aan haar einde komt. 'We zullen zien of er een uitzondering kan worden gemaakt', beloofde de minister van Landbouw. Internationaal zetten dierenvrienden en politici zich inmiddels in om Penka van de slacht te redden.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (HIL) #781556
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF10601TO schudder
2008, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (ZUI) #781588
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 165MC
2019, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Weer
-
Dinsdag20° / 11°5 %
-
Woensdag19° / 12°20 %
-
Donderdag18° / 11°55 %















