'Handel met Verenigd Koninkrijk zonder belemmering tot 2021'
Het Verenigd Koninkrijk blijft tot 1 januari 2021 deel uitmaken van de douane-unie en de interne markt van de Europese Unie. Dat betekent dat handel zonder belemmeringen kan plaatsvinden, alsof het land nog deel uitmaakt van de EU.

Voor de land- en tuinbouw is het nieuwe akkoord goed nieuws, stelt LTO-beleidsspecialist Klaas Johan Osinga. 'Ik lees dit als 'we kunnen door met de handel'. Dat betekent dat er op 30 maart niet een enorme file staat in Hoek van Holland voor de douanecontrole op boot naar Engeland.'
Osinga spreekt over een status quo tot eind 2020. 'Daardoor is er nu meer tijd om de deal te onderhandelen over de afspraken voor na die periode. Hoe het verdrag er dan uit gaat zien, is nog volledig open.'
Grenskwestie
De Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk hebben in een nieuw ontwerpverdrag akkoorden bereikt over een deel van de voorwaarden rond de Brexit. Over de grenskwestie tussen Ierland en Noord-Ierland is nog geen overeenstemming. EU-hoofdonderhandelaar Michel Barnier heeft dit afgelopen week bekend gemaakt.
De staatshoofden van de Europese lidstaten moeten nog instemmen met het ontwerpverdrag. Zij bespreken dit morgen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (MG) #692328
Gebruikt, € 5.313
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (MM) #692296
Gebruikt, € 3.950
-
Kuhn GA381 1 elements hark
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Maaidekken (HG) #27087
Gebruikt, € 1.450
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag26° / 11°0 %
-
Woensdag25° / 11°5 %
-
Donderdag22° / 11°5 %