Gemeenteraadslid+laat+positief+agrarisch+geluid+horen
Achtergrond
© Peter Nicolai

Gemeenteraadslid laat positief agrarisch geluid horen

Met veertien kernen en een uitgestrekt buitengebied mag Terneuzen best een plattelandsgemeente worden genoemd. Toch zitten in de gemeenteraad maar twee mensen met een agrarische achtergrond.

'Er is nog een raadslid van de SGP, die ook een agrarische achtergrond heeft, maar die stopt na deze periode', zegt Rian de Feijter van TOP/Gemeentebelangen.

'Er is in de gemeenteraad dus weinig kennis over het buitengebied aanwezig, terwijl er veel ontwikkelingen gaande zijn. Dat vind ik een gemis. Zeker met de invoering van de nieuwe Omgevingswet op komst. Want die is belangrijk voor Terneuzen. Ik wil daarom graag een positief agrarisch geluid laten horen in de gemeenteraad en proberen om de belangen van de boeren in onze gemeente goed te behartigen', zegt De Feijter.

'Wij vinden het belangrijk dat de agrarische sector in onze gemeente de ruimte krijgt om zich te blijven ontwikkelen, zodat dit ook in de toekomst een gezonde bedrijfstak blijft. Natuurlijk hoort daar een zorgvuldige afweging bij tussen de economische en ecologische belangen. Maar de agrarische sector en ook de toeristische sector mogen in Terneuzen wat ons betreft niet vastlopen in de soms veel te strakke ecologische belangen.'

De agrarische sector en toeristische sector mogen in Terneuzen niet vastlopen in de ecologische belangen

Rian de Feijter van TOP/Gemeentebelangen

Bestemmingsplannen

Een wijziging in het bestemmingsplan zorgde er in 2013 voor dat van meer dan honderd agrarische bedrijven in Terneuzen de agrarische bestemming werd veranderd in bestemming wonen. 'Met behulp van een aantal amendementen hebben we ervoor kunnen zorgen dat een groot deel van de boeren toch gewoon hun bedrijfsactiviteiten kan voortzetten. Deze amendementen werden raadsbreed gesteund', vertelt De Feijter.

'Ik heb het idee dat er op het gemeentehuis een omslag in het denken heeft plaatsgevonden en dat er beter wordt geluisterd naar bewoners van het buitengebied. Met de komst van de nieuwe Omgevingswet in het vooruitzicht is dat een positieve ontwikkeling.'

Concurrent

Gemeente Terneuzen wil een groot terrein voor campers inrichten met gemeenschapsgeld en in eigen beheer gaan uitbaten. 'Dit voor een veel lager tarief dan de tarieven van de minicampings. Hierdoor is de gemeente een directe concurrent van de minicampings geworden. Dat kan nooit de bedoeling zijn. Ik heb daarom tegen dit plan gestemd.'

De Feijter vervolgt: 'Verder zijn wij met TOP/Gemeentebelangen tegen de komst van een windmolenpark in de gemeente, omdat er in deze regio al meer dan genoeg windmolens staan. Ook dat is een thema dat we hebben opgenomen in ons verkiezingsprogramma.'

Weer

 • Dinsdag
  18° / 9°
  20 %
 • Woensdag
  15° / 11°
  50 %
 • Donderdag
  16° / 7°
  20 %
Meer weer