Boeren tegen ecoduct Zuid-Willemsvaart
Boeren zijn tegen de komst van een nieuw ecoduct over de Zuid- Willemsvaart bij het Limburgse Weert. Dat zei voorzitter Leon Faassen van de LLTB woensdag in EenVandaag.
Provincie Limburg wil een ecoduct plaatsen, omdat veel wilde zwijnen verdrinken in het water. Faassen is bang voor omgeploegde akkers. 'Je moet ze daar houden waar ze thuishoren en ze niet uit het natuurgebied laten komen', vertelde hij. De boerenschade neemt volgens de LLTB toe. 'Het grootste probleem is dat de zwijnen onze gewassen beschadigen, ze ploegen echt onze akkers om en dat scheelt opbrengst', gaf hij bij EenVandaag aan.
Natuurmonumenten en andere natuurorganisaties steunen de plannen van de provincie wel. Wilde zwijnen mogen in Nederland buiten Nationaal Park de Hoge Veluwe en De Mijnweg in Limburg worden afgeschoten. Volgens de boeren stimuleert dit ecoduct juist de verspreiding van het wilde zwijn.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (WOL) #777373
Gebruikt, P.O.A.
-

KUHN VARI-MASTER PLOEG (REU) #28242
Gebruikt, € 42.500
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER INCL 54A MAAIDEK (HIL) #692209
Gebruikt, € 10.891
-

John Deere 6R 130 trekker (REU) #779416
Gebruikt, € 115.000
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot













