Gps-systemen op trekkers in trek bij dieven
Boeren moeten alert zijn op diefstal van gps-systemen uit trekkers. In Zuidwest-Nederland zijn bij een aantal akkerbouwers de apparaten gestolen.
De politie-eenheid Zeeland-West-Brabant ontving signalen dat dieven in toenemende mate de gps-systemen van trekkers stelen. Meldingen van diefstal zijn binnen gekomen uit Sint Annaland, Poortvliet en Woensdrecht. Diefstal komt ook in andere delen van het land voor.
Bij de diefstal van vaak geavanceerde systemen gaat het vooral om John Deere-trekkers. De gps-systemen kosten snel 15.000 euro per stuk en zijn blijkbaar interessant voor verkoop in het zwarte circuit.
Preventie
Vaak kunnen de dieven vrij eenvoudig en ongezien de werktuigenberging binnen en hun slag slaan. De politie in Zuidwest-Nederland benadert de boeren daarom met preventietips.
De politie adviseert om zo mogelijk de gps-systemen na gebruik van de trekkers te halen en veilig op te bergen. Als dit niet mogelijk is, raadt de politie aan om de trekkers in een afgesloten ruimte neer te zetten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Husqvarna Zitmaaier / tuintrekker R200iX (LH) #60841
Gebruikt, € 6.920
-
Rumptstad Stoppelploeg
Gebruikt, P.O.A.
-
Gianni Ferrari Turbo Grass 630
2022, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (MG) #692319
Gebruikt, € 4.148
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Dinsdag35° / 17°0 %
-
Woensdag33° / 18°65 %
-
Donderdag22° / 15°20 %