Danone gaat melken in Rusland
Het Franse zuivelconcern Danone gaat geheel tegen de eigen gewoonte investeren in een Russische melkveehouderij. De Fransen willen daarmee de Russische boycot van Europese Zuivelproducten omzeilen.
Topman Charlie Cappetti van Danone Rusland onthulde de plannen in een interview met Russische media. Het zuivelconcern gaat samen met lokale partner Damate in het land een melkveehouderij inrichten van circa 5000 melkkoeien. Het bedrijf met een areaal van 60 hectare ligt in Tjoemen, in West-Siberië.
Sinds de Russische boycot van Europese zuivel is de binnenlandse kaasproductie in het land hard gegroeid met als gevolg dat de melkprijs daar explodeerde. Danone, dat doorgaans geen belang neemt in boerenbedrijven, kiest er nu voor om de melkproductie in Rusland in eigen hand te nemen.
De Siberische melkveehouderij moet in mei de eerste melk gaan leveren. Het vee importeert Danone onder meer uit Nederland en Duitsland. De laatste transporten moeten in september volgend jaar arriveren.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

KUHN GF 13002 SCHUDDER
Gebruikt, P.O.A.
-

Maaidek 60D autoconnect (HIL) #27086
Gebruikt, € 4.200
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER INCL 54A MAAIDEK (MID) #692207
Gebruikt, € 10.891
-

Veenhuis Combi 2000
2007, P.O.A.
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Donderdag9° / 6°60 %
-
Vrijdag10° / 1°20 %
-
Zaterdag15° / 8°10 %













