Onderzoeker noemt sojavrij voer ongeschikt voor pluimvee
Binnen nu en tien jaar voeren Nederlandse leghennenhouders nog niet massaal sojavrije voeders. De prestaties blijven nog achter of de kosten van de sojavrije voeders te hoog zijn.
Dat verwacht onderzoeker Laura Star van Schothorst Feed Research, aldus een bericht op pluimveeweb.nl. 'In Nederland gaan we wellicht wel op grote schaal GMO-vrije soja gebruiken.'
Schothorst Feed Research deed proeven met voer waarin sojaschroot werd vervangen door raapzaadschroot en gedeeltelijk met zonnebloemzaadschroot en gedeeltelijk met raapzaadschroot. In de controle groep bestond de voersamenstelling voor 8,2 procent uit sojaschroot.
Sojaschroot
Daaruit bleek dat sojavrij voeren ten koste van de productieprestaties gaat. Het vervangen van sojaschroot door andere eiwitrijke grondstoffen gaat ten koste van de voerprijs.
Star verwacht daarom dat Nederlandse leghennenhouders binnen nu en tien jaar nog niet massaal sojavrije voeders aan hun dieren voeren. Ze ziet wel kansen voor Europese sojateelt, maar verwacht dat dit de eerste jaren vooral kleinschalig zal blijven.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF10601
Gebruikt, P.O.A.
-

Verloopadapter van Euro naar Schaffer
Gebruikt, € 225
-

JOHN DEERE 2032R COMPACTTREKKER (MOL) #781743
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6420 S met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Weer
-
Maandag22° / 12°10 %
-
Dinsdag24° / 15°20 %
-
Woensdag18° / 12°80 %














