Nieuwe regels natuurcompensatie lijken mee te vallen
In de nieuwe Omgevingswet komen geen strengere regels voor activiteiten rond het Nationaal Natuurnetwerk. Wel worden er aanpassingen doorgevoerd om 'hoogwaardige' natuurcompensatie te borgen.

Dat heeft minister Melanie Schultz van Haegen (I&M) duidelijk gemaakt tijdens een debat in de Eerste Kamer. Daar uitten met name CDA en SGP hun zorg over een dreigende aanscherping van de regels, terwijl beloofd was dat de voorschriften uit de huidige wetgeving zoveel mogelijk ongewijzigd naar de nieuwe wet overgebracht zouden worden.
LTO Nederland, de Federatie Particulier Grondbezit (FPG) en Recron hadden daarover bij de Senaat aan de bel getrokken. Ze vrezen onder meer dat natuurcompensatie voortaan al vóór de aanvang van de betreffende activiteit moet zijn gerealiseerd. Dat kan tot geweldige vertraging leiden.
Voldoende geborgd
Schultz van Haegen ontkent dat dat laatste het geval is. Compensatienatuur hoeft niet gerealiseerd te zijn voorafgaand aan een ingreep. Wel moet het treffen van de compenserende maatregelen 'voldoende geborgd' zijn op het moment dat toestemming wordt verleend voor een activiteit met nadelige gevolgen voor het Natuurnetwerk.
In de praktijk betekent dat onder meer dat de compensatienatuur tijdig moet zijn herbegrensd. Volgens de minister gaat het er om dat de waardevolle natuur niet compleet verdwijnt als een begin wordt gemaakt met de nieuwe activiteit. Voor de volledige ontwikkeling van de compenserende natuur mag meer tijd worden genomen.
Kamermotie
Tegelijk benadrukt ze dat ze bij de uitwerking van de Omgevingswet rekening moet houden met een in de Tweede Kamer aangenomen motie van D66. Die vraagt om ervoor te zorgen dat hoogwaardige compensatie wordt gewaarborgd.
Het is uiteindelijk een verantwoordelijkheid van de provincies om de bescherming van het Nationaal Natuurnetwerk en de compensatieverplichting uit te werken met regels in de omgevingsverordening.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (HIL) #692920
Gebruikt, € 5.644
-
Vicon Extra 332XF frontschijvenmaaier
2016, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (HIL) #692965
Gebruikt, € 4.999
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (LIE) #688718
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag24° / 12°10 %
-
Zondag21° / 13°60 %
-
Maandag21° / 12°10 %