Veiligheidskeurmerk voor buitengebied Hengelo/Vorden
'Boeren voelen zich best veilig in dit gebied. En dat willen we graag zo houden. Vandaar onze inzet voor het Keurmerk Veilig Ondernemen (KVO) Buitengebied.' Dat zegt bestuurslid Henk Oosterink van LTO Noord West-Achterhoek.

Die inzet is niet zonder resultaat gebleven: woensdag ontving het buitengebied Hengelo/Vorden in gemeente Bronckhorst namelijk als eerste in Nederland de eerste ster voor dit keurmerk.
LTO Noord is een van de partijen die het afgelopen jaar samen met andere partijen als waterschap, gemeente, brandweer, politie, jagers en het Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid (CCV) gewerkt om te komen tot een plan van aanpak voor een veilig buitengebied Hengelo/Vorden.
Samenwerken
'Door goede samenwerking kun je zaken als diefstal van diesel of landbouwmachines, dumping van drugsafval en andere criminaliteit aanpakken', zegt Oosterink. 'Alle ogen en oren in het buitengebied worden op deze manier ingezet.'
Het keurmerk levert de boeren naast een veiliger platteland wellicht ook nog een ander voordeel op. 'We proberen om een korting van 10 procent te krijgen op bepaalde verzekeringen', aldus Oosterink. Inmiddels zijn er ook soortgelijke trajecten gestart in de gemeenten Moergestel, Dronten, Ede en Overbetuwe en er lopen gesprekken met diverse andere gemeenten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Holaras Jumbo HK-HUS kuilverdeler
2024, P.O.A.
-
Z665 Hydro
Gebruikt, € 2.000
-
Fendt 308LS Econ
1995, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (MG) #45391
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Woensdag24° / 9°10 %
-
Donderdag27° / 10°20 %
-
Vrijdag23° / 12°20 %