BSE koe in Ierland
Het Ierse ministerie van Landbouw, Voedsel en de Marine heeft bevestigd dat er BSE [bovine spongiforme geïdentificeerd encefalopathie] is gevonden bij een dode 18-jarige Aberdeen Angus-koe in het graafschap Galway.
De besmetting kwam aan het licht bij een screening van kadavers bij de destructie. Het besmette dier is vervolgens verbrand.
Stijfheidsverschijnselen
De hoogbejaarde koe was volgens de veehouder de laatste twee weken voor haar overlijden nogal stijf. Op 11 januari kon ze niet meer opstaan. Toch leek ze zich te herstellen. Twee dagen later ontstond hetzelfde probleem weer, waarop de dierenarts haar heeft laten inslapen.
Tot dat moment bleef ze goed eten en drinken. Gelet op de leeftijd werd eerder aan ouderdomsverschijnselen dan aan BSE gedacht.
Volgens een woordvoerder van het ministerie levert de vondst geen gevaar op voor de volksgezondheid. Ook heeft dit geval geen gevolgen voor de huidige BSE-status van Ierland. Zo loopt ook de export geen gevaar.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere John Deere 6200
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn Gf 10812 T
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X147R ZITMAAIER (ETT) #692320
Gebruikt, € 4.999
-

Vicon DMP3001TC achtermaaier
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Dinsdag5° / 2°5 %
-
Woensdag2° / -2°5 %
-
Donderdag0° / -4°0 %










