Kogelbiefstuk Lidl bevat STEC-bacterie
De kogelbiefstuk van het merk Glenfell, dat verkocht wordt in de winkels van Lidl, is besmet met de STEC-bacterie.
De Duitse vleesproducent Artland Convenience haalt de diepvries kogelbiefstuk van het merk Glenfell terug uit de winkels van Lidl. In de biefstuk zit de STEC-bacterie, dit is een variant van de zogenoemde 'poepbacterie' E.coli die een gifstof produceert. Mensen kunnen daar maag- en darmklachten van krijgen, waaronder (bloederige) diarree.
Terugbrengen
Artland waarschuwt Lidl-klanten in een krantenadvertentie. Wie de Glenfell-kogelbiefstuk heeft gekocht, kan het vlees beter niet eten maar het terugbrengen naar de winkel. De klant krijgt dan zijn geld terug.
STEC-bacterie
Een oude naam voor STEC is verocytotoxigene E.coli (VTEC). Vlees kan onder andere in het slachthuis besmet worden wanneer karkassen vervuild worden met (hele kleine hoeveelheden) darminhoud.
Besmetting van mensen kan verlopen via de voeding (bijvoorbeeld door het eten van onvoldoende verhit rundvlees of het drinken van ongepasteuriseerde melk), of door contact met besmette mest.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6155R (DAA) #697375
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
-
Kverneland Ploeg 150B (HAE) #24473
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2014, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag24° / 13°20 %
-
Zondag22° / 13°30 %
-
Maandag21° / 13°55 %