Lidl start met verkoop gg-vrije melk
Discounter Lidl is Duitsland gestart met de verkoop van gg-vrije melk. Deze is afkomstig van boeren die geen genetisch gemodificeerde (gg) diervoeders gebruiken.
De teelt van genetische gemodificeerde gewassen als soja of mais is in Duitsland verboden. Importeren als veevoeder is wel toegestaan.
In Duitsland is ggo een gevoelig onderwerp onder consumenten. Supermarktketens en levensmiddelenfabrikanten spelen daar steeds vaker op in. Er zijn in het land al zo'n vierduizend levensmiddelen te koop die het zegel 'Ohne Gentechnik' dragen.
Trend
Lidl speelt met de gg-vrije melk in op deze trend. Voor de nieuwe zuivellijn is een gecertificeerde keten opgezet. De betrokken melkveehouders ontvangen een percentage boven op de reguliere melkprijs.
De hoogte daarvan is niet bekendgemaakt, meldt de Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Private label
De discounter zegt dat het besluit geen invloed zal hebben op de prijs van een pak melk in de winkels. In september lanceert Lidl ook kaas die gg-vrij is.
De zuivelproducten worden verkocht onder het ook in Nederland gebruikte private label Milbona.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fendt 409 Vario
2000, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (ZAN) #65699
Gebruikt, € 4.999
-
Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (ZUI) #692561
Gebruikt, € 6.966
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag24° / 13°20 %
-
Zondag22° / 13°30 %
-
Maandag21° / 13°55 %